Виробник: Home Paper
Модель: Річкові броньовані "Гюрза" "Гюрза М"
Наявність: Є в наявності
462 грн.
Без ПДВ: 462 грн.

Кількість

Річкові броньовані катери проєкту 58150 (шифр «Гюрза») — тип річкових броньованих катерів спроєктований «Дослідно-проектним центром кораблебудування» (Миколаїв).

Два кораблі типу «Гюрза» були поставлені прикордонним військам Узбекистану в рамках програми експортного контролю та відповідних аспектів безпеки (EXBS), фінансованою Держдепом США. Корабель планувалося використовувати на кордоні з Афганістаном на річці Амудар'я для боротьби з контрабандою зброї та наркотиків

На основі проєкту 58150 був розроблений проєкт 58155 («Гюрза-М») — бронекатери дещо більшого розміру з потужнішим та сучаснішим озброєнням. Катери «Гюрза-М» мали почати надходити на озброєння Українських ВМС наприкінці 2015 року

Узбекистан УзбекистанПрикордонні війська Узбекистану:


  Малі броньовані артилерійські катери проєкту 58155 (шифр «Гюрза-М») — тип малих броньованих артилерійських катерів спроєктований «Дослідно-проєктним центром кораблебудування» (м. Миколаїв).

Був розроблений на основі проєкту 58150 («Гюрза») — на відміну від попередника має дещо більші розміри, потужнішу силову установку та досконаліше озброєння. Катери почали надходити на озброєння ВМС України наприкінці 2015 року.

Катер став однією зі складових для «москітного флоту» — концепції розвитку українських ВМС після анексії Криму Росією 2014 року.
У 2017 році озвучувалися плани щодо використання цих катерів у Азовському морі, і з вересня 2018 року перші катери були передислоковані до нього на Азовську військово-морську базу.

25 листопада 2018 року МБАКи «Бердянськ»«Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Буксир «Яни Капу» зазнав тарану з боку російського прикордонного корабля «Дон».

Близько 20 год.10 хв. за Київським часом катери були атаковані ЗС та ФСБ РФ під час відходу на місце базування. Катери зазнали вогневого ураження та втратили можливість самостійно продовжувати рух. У результаті, близько 20:50 за Київським часом, катери разом з екіпажем були захопленні спецпідрозділами ФСБ Росії.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.