Модель: Latil Tar
Наявність: Є в наявності
570 грн.
Без ПДВ: 570 грн.

Кількість

Картонная модель

формат А4, в комплекте на отдельном листе рисунок latil


   Історична довідка:  Перший в світі передньопривідний автомобіль в 1898 р. побудував французький винахідник Огюст Жорж Латіль (August Georges Latil, 1878-1961). Цей легкий  двомісний  візок оснащувався  2-циліндровим мотором "Де Діон-Бутон" (De Dion-Bouton), розташованим поперек, що обертав  передні колеса короткими валами, з простими карданними шарнірами.

   Перший армійський автомобіль Латіль був представлений на конкурсі вантажівок 31 травня 1908 р. Це була 4-тонна машина з прямокутним капотом і високим розташуванням вантажної платформи, в передній частині якої встановили 16-сильний двигун, з приводом  на  передні колеса.

    З 1909 р. новим власником фірми "Латіль" і головним конструктором був інженер Шарль Блюм (Charles Blum). Він взявся за вдосконалення системи Латіль, але одночасно ввів в програму звичайні автомобілі класичного компонування. Головною заслугою Блюма вважаються важкі вантажівки і тягачі з приводом на всі колеса, що поставлялися в основному у французьку армію. Перший розрахунок такого автомобіля він опублікував в 1912 р, теоретично обґрунтувавши його переваги над звичайними конструкціями за прохідностю і тяговими якостями.

     Для фірми "Латіль",  що вже освоїла механізм переднього приводу, створення таких конструкцій не становило великих труднощів: система приводу передніх коліс була використана і для задніх, що зробило їх не тільки ведучими, а й керованими. Обертовий момент передавався на них  подовженим валом.

Перші такі автомобілі, які мали марку "Латіль-Блюм", були побудовані в 1911-12 рр. і в 1913 р. надійшли на військові випробування. Першим з них був артилерійський тягач моделі ТН (4x4) з передніми керованими колесами, задньою лебідкою, короткою вантажною платформою і масивним праско подібним  капотом, під яким розташовувався 4-циліндровий двигун (6,1 л, 30 к.с.). Всі колеса встановлювалися на різних  осях і приводились в рух  валами від укріплених на рамі машини головних передач, з механічним блокуванням диференціалів. При власній сухій масі 6 т тягач міг буксирувати важку гармату або 2-3 причепа повною масою 15-19 т. У 1914 р. його розвитком став більш міцний варіант ТР з 35-сильним двигуном, який, завдяки повністю металевим  колесам великого діаметру з литими гумовими ободами, отримав підвищену прохідність. При корисному  навантаженні  4-5 тонн, тягач міг працювати в складі автопоїзда повною масою до 16 т. У французькій армії ці машини використовувалися для буксирування великокаліберних гармат, перевезення боєприпасів та амуніції, вони служили базою для бронемашин, а в аеростатних частинах їх застосовували, як пересувні лебідки.

   У березні 1913 р.  на випробування був представлений другий артилерійський тягач з усіма ведучими і керованими колесами великого діаметру, який по праву вважається одним з найбільш революційних автомобілів початку ХХ століття.

  Це була модель TAR, обладнана 4-циліндровим двигуном (7,2 л, 40 к.с.), здатним працювати на бензині, бензолі або спирті, конусним зчепленням, 6-ступінчастою коробкою передач, двома ведучими  мостами, трьома диференціалами і ресорною підвіскою.

  Тягач важив 5,8 т, міг перевозити 2 т вантажів, володів високою прохідністю, долаючи 55-відсоткові підйоми, служив для буксирування гармат, або причепів повною масою до 36 т, розвиваючи швидкість 12-17 км / г.

 Під час Першої світової війни з'явився оригінальний досвідчений варіант цієї машини з чотирма ведучими і керованими гусеницями. До кінця війни було зібрано близько 2 тис. автомобілів серії TAR.


Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.